Чоловічий піт збільшує рівень кортизолу у жінок

395

Навіть слабкого запаху речовини, знайденого в чоловічому поті, достатньо для того, щоб у гетеросексуальних жінок зріс рівень гормону стресу – кортизолу. Про це говорять вчені з університету Каліфорнії в Берклі.


Чоловічий піт збільшує рівень кортизолу у жінок

У дослідженні, опублікованому у виданні The Journal of Neuroscience, міститься перше пряме свідчення того, що люди, подібно щурам, метеликам і метеликам, виділяють запах, який впливає на фізіологію представників протилежної статі.

Нова робота розвиває більш ранні дослідження, що проводяться Ноамом Собель, ад’юнкт-професором університету в Берклі. Він виявив, що речовина андростадіенон (androstadienone) – з’єднання, знайдене в чоловічому поті, змінює настрій, сексуальне збудження і активність мозку у жінок.

Досі, незважаючи на рекламні заяви виробників парфумерних виробів, не було достатніх підстав вважати, що люди несвідомо реагують на андростадіенон та інші речовини, таким же чином, як тварини і комахи – на феромони.

Хоча у деяких людей є ділянки всередині носа, схожі на Якобсонов орган у щурів, розрізняють феромони, ці утворення є рудиментарними і не з’єднуються з нервовими закінченнями мозком.

У своєму дослідженні вчені в першу чергу сфокусувалися на вивченні поту. Було з’ясовано, що він покращує настрій жінки і впливає на лютеостимулирующий гормон, який зазвичай залучений в процес овуляції. Інші дослідження показали, що якщо жіночий піт потрапляє на верхню губу інших жінок, у тих починають спостерігатися коливання менструального циклу, який підлаштовується під цикл жінки, чий піт потрапив на губи.