Батьківство змінює мізки

443


Поява дитини відображається на змінах мозку в голові у батька, принаймні, так відбувається у мавп.
Нещодавно проведене дослідження показало, що самці мавп, які мають дітей, демонструють відмінність у структурі мозку і гормональних рецепторів у порівнянні з бездітними родичами.

Вчені кажуть, що буде потрібно додаткове вивчення для того, щоб визначити, чи спостерігаються у людини та інших ссавців подібні зміни.

Мавпи є незвичайними тваринами, серед цих мавп батьки більше піклуються про своє потомство, носячи їх з собою, захищаючи і годуючи їх. Наприклад, самець, обзаведшийся дітьми, носить їх з собою більше половини всього часу протягом перших трьох місяців після їх народження.

У ході дослідження вчені з Університету Прінстон порівнювали мозок вперше народили дітей і вже досвідчених у цьому плані самців з мізками дорослих мавп, які не мали дітей.

Досліди показали, що батьки володіли більш високою щільністю зв’язків в районі мозку, відомого як предлобная кора головного мозку.

Крім того, мали потомство мали в цьому районі більшу кількість рецепторів антидіуретичного гормону, який, як вважається, пов’язаний з батьківською поведінкою і соціальними відносинами.
Зміна в мозку, на думку вчених, відбувається в результаті контакту самців з малюками, повідомляє Fox News.