Ацтеки харчувалися конкістадорами

447

Скелети, розкопані в Мексиці, свідчать про те, що ацтеки захопили, принесли в жертву і з’їли близько 550 людей, які подорожували разом з іспанськими загонами в 1520 році.
Сотні кісток були знайдені в містечку Текуаке біля столиці країни. Дослідники встановили, що їм вирвали серце у ході жертвопринесення. Тіла були розчленовані, а кістки або зварені, або відокремлені від м’яса.


Ацтеки харчувалися конкістадорами

Ацтеки напали на караван конкістадорів, місцевих чоловіків, жінок і дітей, які прямували з ними, бажаючи помститися за вбивство Какаматцин, правителя другого за величиною міста Текскоко.

Таким чином, відкриття говорить про те, що деякі представники ацтеків чинили опір завойовникам на чолі з Кортесом, хоча у багатьох підручниках написано, що білих людей зустрічали як богів.

Караван був захоплений тому, що він складався, головним чином, з мулатів, метисів, індіанців майя і карибських аборигенів, які готували для іспанців їжу, і пересувалися повільно.
Бранців трималися кілька місяців в печерах до тих пір, поки жерці ацтеків з міста, де зараз знаходиться Мехіко, не обирали по кілька в день для жертвопринесення.

Деяким з них давалися в їжу галюциногенні гриби або палиці, алкогольний молочний напій, зроблений з ферментів кактусового соку, для того, щоб ті нічого не пам’ятали.

У цьому місці раніше не відбувалися людські жертвоприношення, тому жерців довелося привозити з інших районів.

Почувши про тривала кілька місяців бійні, Кортес перейменував місто Текуаке, що означає “де люди були з’їдені” і послав збройні загони для знищення його жителів.

Коли ацтеки почули про появу іспанців, вони викинули речі своїх жертв в колодязі, випадково зберігши таким чином прикраси та ювелірні вироби для археологів.

Команда фахівців почала працювати на цьому місці у 1990 роках. Тут були також знайдені останки домашніх тварин, завезених з Іспанії, наприклад, кіз і свиней, повідомляє CNN.