Астрономи зафіксували сильне серцебиття магнетара

479

Вчені з допомогою телескопа CSIRO Parkes в східній Австралії виявили радіосигнали, схожі на биття серця у зірки, у якої таких сигналів вони зовсім не очікували. Астрономи віднесли її до магнетарам. Магнетара – вид зірки, що має сильне магнітне поле у Всесвіті. Вони посилають радіосигнали, що пов’язує їх з радиопульсарами.

Об’єкт під назвою XTE J1810-197 є нейтронної зіркою – невеликий зіркою, що складається з дуже щільного “нейтронного речовини”. Він розташовується на відстані 10 тис. світлових років у сузір’ї Стрільця.

Частота сигналу, що посилається зіркою, склала 5,54 секунди. Зазвичай пульсар легко виявляється при низьких частотах (довгі хвилі), у випадку з високими частотами (короткі хвилі) це зробити дуже складно.

Даний об’єкт виявився досить незвичайним. При довжині хвилі менше сантиметра, він був яскравіше, ніж будь-яка інша відома нейтронна зірка.

Вчені знають лише з десяток магнетаров в нашій галактиці. Це дуже молоді нейтронні зірки з сильними магнітними полями, що перевищують магнітне поле Землі в сотні мільйонів мільйонів разів. (10 в 14 ступеня гаусс порівняно із земним 0,5 гаус ).