Астрономи підслухали шепіт зірки

551

Астрономи провели ретельне дослідження ледь вловимих вібрацій, вироблених солнцеподоной зіркою alpha Centauri B. Дана техніка дозволила дізнатися більш детальну інформацію, яку можна було отримати за допомогою інших методів.


Астрономи підслухали шепіт зірки

Зірки починають пульсувати, коли газ піднімається у верхні шари, створюючи низькочастотні звукові хвилі. За характером хвилі можна визначити щільність, склад і температуру зірки.

Для вивчення вчені застосували телескоп Very Large Telescope в Чилі, а також англо-австралійський телескоп в Австралії (Anglo-Australian Telescope). alpha Centauri B є однією з трьох зірок у сузір’ї Alpha Centauri, які вважаються найбільш близькими до Сонця. Вони розташовуються на відстані приблизно в 4,3 світлових років.

В ході дослідження астрономам вдалося встановити частоту хвиль даної зірки. Було виявлено, що шари зірки рухаються зі швидкістю дюжина метрів протягом 4 хвилин, створюючи 37 різних видів звукових хвиль.
Також за допомогою аналізу хвиль можна визначати вік зірки. Справа в тому, що по мірі зростання зірки, склад її ядра поступово змінювався від водню до гелію. Звукові хвилі ж поширюються повільніше в гелії, ніж у водні, повідомляє New Scientist.