Астронавти з Марса повернуться розумово відсталими

543

Радіація, з якою зустрінуться астронавти при польоті на Місяць або Марс, може пошкодити мозок. До таких даними прийшли вчені в ході експериментів з гризунами. Космонавти зіткнуться з такими проблемами, як труднощі просторового сприйняття, порушення пам’яті і низька стійкість до стресу.

В даний час члени експедицій на МКС захищені від космічної радіації магнітним полем Землі. Однак ті, хто відправиться на Марс, проведуть без такого захисту як мінімум три роки.

У зв’язку з цим NASA нещодавно спонсорувала 12 проектів, які покликані вивчити, який вплив космічна радіація може чинити на людину.

В одному з таких проектів, очолюваному Бернардом Рабіном з університету Меріленда, для вивчення радіації використовували щурів.

Робота Бернарда Рабіна, що тривала протягом декількох років, вже показала негативний ефект від радіації. Він займався дослідженням того, як впливають тяжкі радіаційні частинки, створені з бистродвіжущихся ядер важких елементів, таких як залізо.

Бернард Рабін стверджує, що захиститися від більш легких частинок набагато складніше. Гризуни, які зазнали впливу важких частинок, виявляли ознаки розлади пам’яті та труднощі в навігації, повідомляє New Scientist.