Археологи розкопали стародавні туалети сектантів

430

У містечку Камран поблизу Єрусалима вчені натрапили на сліди давніх туалетів секти єсеїв, що жили за 100 років до н. е.
Аналіз грунту, взятої для дослідження, показав наявність мертвих яєць паразитів, що збереглися із того часу.


Археологи розкопали стародавні туалети сектантів

“Якщо ви поглянете на туалет з минулого, ви завжди знайдете цих паразитів”, – заявив П’єрс Мітчелл з лондонського Imperial College.

Вчені ще раз переконалися в прихильності єсеїв до чистоти. Так в їх сувоях Мертвого моря, вважаються найстарішими біблійними документами, йдеться про те, що ессеї повинні видалятися для того, щоб ходити в туалет, на відстані 1,4 км у північно-західному напрямку. Потім всім членам секти пропонувалося заривати випорожнення і здійснювати ритуальне обмивання у місцевих водах.

Мабуть, тяга до охайності і погубила їх. Попереднє дослідження могил, розташованих у цій місцевості, показало, що середній вік єсеїв становив 34 роки. Вчені припускають, що їх згубило звичай омиватися в стоячій воді.

“Якщо б вони робили обмивання в 14 км на північ, де є чисті проточні води, ессеї могли жити довго”, – говорить Джо Зиас (Joe Zias), палеонтолог з Єврейського університету в Єрусалимі.

Розташування у цьому районі туалету ще раз підтверджує думку про те, що ессеї жили поблизу Мертвого моря, повідомляє Nature.
Нагадаємо раніше Zhelezyaka.com писала про виявлені археологами в Ізраїлі біблійних водопровідних споруд.