Американський спецназ озброять довгим язиком

320

Створення штучних м’язів і серця тепер не так хвилює американських військових фахівців. Зараз вони мають намір сконцентруватися на розробці мови, за допомогою якого можна було б передавати інформацію з камер, гідролокатора та іншого обладнання в мозок.

Це дозволить елітним підрозділам відчувати як сова, змія й риба. Над створенням такої мови зараз працюють у FIHMC (Florida Institute for Human and Machine Cognition), в якому свого часу створили прилад для нічного бачення з оглядом 360 градусів.

Розробка ґрунтується на пристрої, відомому як “Brain Port”, винайденому ще 30 років тому д-ром Підлогою Бат-і-Рита (Paul Bach-y-Rita) з університету Вісконсін. Вчений зміг передавати зображення з камери через електроди, закріплені на спині. Пізніше передавачем став мова.

Для передачі інформації мову доторкається до приладу “Brain Port”. Після чого за допомогою 144 микроэлектродов, закріплених мовою, дані надходять у мозок. Це дозволить нирцям, не дивлячись на компас і гідролокатор, отримувати необхідні відомості.

Розробка буде корисною і для сліпих людей, які таким чином зможуть знаходити вихід і орієнтуватися в просторі.
Підлогу Бат-і-Рита і його асистенти мають намір офіційно продемонструвати систему в дію в травні, повідомляє AP.