Агресивні жуки змусили самок змінювати форму

338

Шведські вчені провели дослідження з ныряющими жуками і з’ясували, що у самок цього виду виникла ще одна різновид у зв’язку з агресивною поведінкою самців.

Справа в тому, що самці з сімейства Dytiscidae для того, щоб злучитися з самкою, спочатку виснажують її, перешкоджаючи їй піднятися на поверхню і ковтнути повітря. Вони прикріплюються за допомогою присосок до неї на спину. Самі самці, оскільки знаходяться вгорі, час від часу, піднімаються на поверхню і можуть дихати, а ось самка в ході такої боротьби поступово втрачає сили. Після того, як вона остаточно втомиться, відбувається саме спарювання, що триває 15 хвилин.

Зрозуміло, що така поведінка самців доставляє самкам масу незручностей. У результаті для того, щоб краще протистояти присоскам самців, їх тіло набуло зморшкувату форму. Так з’явилися два різновиди самок: Dytiscus lapponicus і Graphoderus zonatus verrucifer.
Особини з негладкою поверхнею мали більше шансів позбутися від надокучливого самця, ніж ті, які мали рівну спину. Як наслідок, перші зберігали більше життєвих сил.

У свою чергу самці також стали пристосовуватися до існуючих нововведень і придбали безліч додаткових присосок.